23. AEEDC Fuarı’nda MIA Çıkartması

5-7 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilen Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya bölgesindeki en büyük diş fuarı olan Dubai AEEDC Uluslararası Diş Konferansı ve Arap Diş Sergisinde Mode İmplant Akademi olarak biz de varız dedik. Ortadoğu’nun en önemli ve dünyanın en büyük ikinci dental aktivitesi olarak kabul edilen organizasyonda, MIA dünyanın dört bir yanından katılımcı ile buluştu. Gerçekleştirdiği teorik bilimsel çalışmalar ve hands-on uygulamaları ile ziyaretçilerin yine ilgi odağı oldu.

Mode İmplant Akademi Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde düzenlenen AEEDC 2019 – Uluslararası Diş Konferansı ve Arap Dental Fuarı’nda dişçilik sektörünün tüm bileşenleri ile bir araya geldi. Belirli periyotlar aralığında yayınlanan MIA LIFE dergisi uluslararası bir platformda diş hekimlerine sunuldu. Ulusal ve uluslararası konuşmacı vakalarının yer aldığı dergi, gelen katılımcılar tarafından büyük bir beğeni ile karşılandı. MIA hekimlerinden Dr. Uğur Meriç, Dr. Yulıya Slynko ve Dr. Hısham Yousef Abueljebaınm 3 gün süren fuarda bilimsel bir etkinlik gerçekleştirdi. İmplant uygulamalarında otojen kemik toplama ve uygulama prosedürleri, maksiller sinüs anatomisi, sinüs lift ve implant uygulama protokolleri konularında gelen katılımcılar bilgilendirildi. Teorik anlatımların ardından HALL 3 stant 317’de kurulan ekipman ile konuların pekişmesi adına fantom çeneler üzerinde pratik yapıldı.

İleriki dönemde gerçekleşecek olan eğitim programlarının bilgisini paylaşarak çok sayıda kayıt alan Mode İmplant Akademi koordinatörü Dr. Uğur Meriç: “Verimli geçen bu fuarda yeni tanıştığımız ve geçmiş etkinliklerimize katılım sağlamış hekimlerimizle işbirliğimizi ilerletme ve güçlendirme şansını yakaladığımız için mutluyuz.” dedi

Senede bir kez düzenlenen AEEDC Dubai Fuarı’nda Türkiye milli katılım organizasyonu dahilinde 12 firma yer almakta olup, 10 Türk firması da bireysel katılım gösterdi. Fuarın ilk günü Dubai Başkonsolosu Sayın Mustafa İlker Kılıç ve Ticaret Ataşesi Sayın Hasan Önal katılımcı Türk firmaları ziyaret ederek başarılar dilemiştir. Fuarda Türk pavilyonunun açılış kurdelesini kesen Dubai Başkonsolosu İlker Kılıç, “Bu fuar, yükseliş trendinde olan fuarlardan birisi. Ülkemiz de dental sektöründe atılım yapan bir ülke. Son yıllarda özellikle üreticilerde ciddi bir artış oldu. Kalitemiz rekabetçi. Bu fuarla ilgili dikkat çekici nokta ise Türkiye ilk defa milli katılımla iştirak ediyor. 23 firmamız var ve hepsiyle gurur duyuyoruz” dedi.

MIA’nın ana sponsorluğunu üstlenen Mode Medikal firmasının kurucu başkanı Sayın Oğuz Akyüz, fuar ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. “…Tüm yeniliklerin profesyoneller ile buluştuğu dev organizasyonda Türk firması olarak yer almamızdan dolayı gururluyuz. Bölgeden ve dünyadan binlerce yüksek kalibreli diş hekimi ve ağız sağlığı endüstrisi uzmanı ile bir araya gelerek dental sektöründe önemli konular üzerine eğildik.”

Yaklaşık 6 bin kişinin ziyaret ettiğini de belirten Akyüz, her yıl standımıza ilginin yüksek olduğunu ve fuarın oldukça yararlı geçtiğini ifade etti. En önemlisi yayınladıkları akademik çalışmalar ve gerçekleştirmiş oldukları eğitim programları ile bilime ışık tutan Mode İmplant Akademi’nin ana sponsoru olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Yeni dönemde hazırlanacak olan Dünya Sempozyumu ile ses getirecek bilimsel etkinliğinde müjdesini verdi.