Akademimizin 100. Bilimsel Etkinliği

NEW ERA IN IMPLANTOLOGY

Yurt dışından ve yurt içinden gelen diş hekimlerini kıtaların buluştuğu şehrimizde bir araya getirdik. Katılımcılar oldukça verimli geçen bilimsel bir etkinlik yaşarken İstanbul’un da güzelliklerini görme şansını yakaladılar.

Günümüzde implant kullanımın yaygınlaşması implant eğitimlerine olan ilgiyi artırmaktadır. Bu eğitim ihtiyacına yönelik Mode İmplant Akademi organizasyonluğunda 11-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında bilimsel ve akademik bir kurs programı düzenlendi. Cerrahi ve protez olmak üzere iki aşamadan oluşan kurs programımızda katılımcı hekimlere implant uygulamasında, plandan finale kadar tüm konular anlatılmaktadır. Cerrahi eğitimde greft kullanmadan otojen kemik ile nasıl implant yapılacağı öğretilirken, protez eğitiminde hbrid protezden ölçü alma tekniklerine kadar bir çok konunun öğretilmesi amaçlanmaktadır.

Mayıs ayında gerçekleştirilen New Era serisinin 8. Kurs programı, yoğun talepler doğrultusunda eş zamanlı olarak; hem yurt dışından gelen hem de yurt içinden gelen diş hekimlerine olmak üzere iki farklı dilde gerçekleştirildi. Cerrahi eğitimi, alanında uzman Dr. Uğur Meriç ve Dr. Ülkem Cural tarafından verilirken, protez eğitimini yine alanında uzman Dr. Ahmet Kiğılı ve Dr. Defne Burduroğlu tarafından verildi. Tecrübelerini aktaran dört hekim cerrahi, protez ve implantoloji hakkında en üst düzeyde bilgi vererek, katılımcıların bilgi ve becerilerini güçlendirmeyi hedeflemektedir. Teorik anlatımlardan sonra; cerrahi eğitiminde koyun kelleleri üzerinde, protez eğitiminde ise fantom çeneler üzerinde uygulama imkanı bulan hekimler eşsiz bir deneyim yaşadı.

İstanbul’da gerçekleştirilen kurs programı yerli ve yabancı hekimlerin eğitim aralarında bir araya gelmesi; diş hekimliliği platformunda güzel bir network ağı oluşturdu.

Eğitim sonrası tekne turunda buluşan hekimler yoğun iş temposundan kurtularak İstanbul boğazının eşsiz manzarasında keyifli vakit geçirdi.

Sertifika töreni ile taçlandırılan eğitim, edinilen güzel dostluklar ile son buldu.