MIA Hekimleri Genel Kurul Toplantısında Bir Araya Geldi

2016 yılında Prof. Dr. Hasan Meriç yönetim kurulu başkanlığında kurulan Mode İmplant Akademi 2018 yılı geçmiş eğitimleri değerlendirmek ve 2019 yılında organize edilecek bilimsel programlar için bir araya geldi.

Genel kurul toplantısı MIA başkanı Prof. Dr. Hasan Meriç’in konuşması ile başladı. “Dünden bugüne 3 yıl içerisinde 82’si ulusal ve 36’sı uluslararası olmak üzere toplam 118 Bilimsel Etkinlik gerçekleştirdik. Bu süreçte içerisinde farklı konuları ve vakaları içeren MIA LIFE yayınları ile büyük bir ivme kazandık. Ana sponsorumuz olan Mode İmplant’ın 10. yılında Yılın Üretici Ödülüne layık görülmesi, Cenevre’de Mode İmplantları ile yapılan bilimsel çalışmada Altın Madalya Ödülü alınması bizler ve Türkiye için bir gurur kaynağıdır.” dedi. 28 Kasım 2018 tarihinde bir araya gelen MIA hekimleri geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdiğimiz teorik ve uygulamalı eğitimlerin değerlendirmesini yaparak gelecek eğitimler için bir plan çizelgesi oluşturdu. Dişhekimliği biliminin önemli konularını masaya yatıran hekimler gelişen teknoloji ekseninde yeni ve farklı eğitim kursları için karar aldı.

Toplantıda yer alan Mode İmplant Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Oğuz Akyüz, “Bilimsel olarak 3 yıldan beri arkamızda olan MIA başkanı Prof. Dr. Hasan Meriç ve tüm MIA hocalarıma çok teşekkür ederim. Her geçen gün kendini yenileyen, düzenlediği organizasyonlar ile ses getiren ve bilime ivme kazandıran bir akademinin ana sponsoru olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Ülkemizde böyle genç, dinamik ve çalışkan hocalarım ile bir arada olduğum için de ayrıca çok mutluyum.” dedi.

2019 yılı için implantoloji alanında büyük ses getirecek “Bilimsel Sempozyum ve Kurs” hazırlığına başlayan hekimler, bu bilimsel alanda çok iddialı olduklarını dile getirdi.