Mode Medikal 10. Yaşını Kutluyor

2008 yılında Oğuz Akyüz öncülüğünde kurulan Mode Medikal bugün 10 yaşında. Dünyanın 40’ı aşkın ülkesine ihracat yapan, 10. yılında Amerika’da yılın üretici ödülüne layık görülen Mode İmplant 7-8 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirdiği büyük bir organizasyonla ses getirdi.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen bayilerimiz ile sabah 10’da başlayan toplantımız Oğuz Akyüz’ün açılış konuşması ile başladı. Ak Makina Grup şirketlerine bağlı olarak kurulan şirketimiz hakkında kısa bir bilgilendirmenin ardından söz, Ak Makina kurucu başkanı İbrahim Akyüz’e bırakıldı. 1965 yılından günümüze kadar yaptıkları hizmetleri anlatan İbrahim Akyüz konuşmasına şu şekilde devam etti: “En uzun yollar, atılacak ilk adımla başlar. Bizler takım tezgahları makinalarını üreterek yola çıktık ve dünden bugüne baktığımızda dünyada 22 farklı sektörde hizmet verdiğimizi gururla sizinle paylaşmak istiyorum. İlk satışımızı yaptığımız kurumlarla hala çalışıyor olmamız, doğru yolda gittiğimizin en güzel kanıtı oldu bizim için. Bundan 10 yıl önce Mode Medikal firmasını kurmak isteyen oğlumun yanında oldum, şimdi de sizlerle şirketin 10. yılı kutluyor olmanın heyecanı içindeyim.”

14 bayimiz ve onların çalışma arkadaşları ile gerçekleştirdiğimiz toplantımız interaktif bir şekilde devam etti. Mode Medikal’in dünden bugüne başarı basamaklarını nasıl çıktığını konuştuk. Ak Makine CEO’su Murat Akyüz’ün de yer aldığı toplantımızda fikir alışverişi yapıldı. Murat Akyüz: “Kardeşim Oğuz Akyüz, dental sektörüne başladığında bizlerde en az okun kadar heyecanlıydık. Biraz geçmişe gidiyorum, kardeşim Oğuz Akyüz çocukluğundan beri vatanına milletine çok bağlıydı ve Türk ürünleri ürütmek ve bu topraklardan bir marka yaratmak istiyordu. 10. Yılında bu kadar güzel bir ekip ile çalışıyor olması ve yenilikçi çalışmalar ile her geçen gün büyümeleri bana da gurur vermekte.

Mode Medikal’in bu kadar hızlı bir şekilde büyümesinin arkasında 53 yıllık güven yatmaktadır. Üretim kabiliyeti, mühendislik tecrübesi, sürekli denetim ve kontrol ile hızlı bir şekilde büyümektedir. Kaliteden ve konfordan ödün vermediğine dikkat çeken Oğuz Akyüz: ‘’İçinde yer aldığımız dental sektöründe, ürünlerimizin her birinin dünya standartlarında üretim kalitesine ve ürün çeşitliliğine sahip olması adımlarımızı güçlendirdi. Ana merkezimize bağlı yurt dışında 3 merkezimiz ve bayilerimizden oluşan bir ekosisteme sahibiz. 2008 yılından bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız bizlere yapacaklarımız için cesaret vermektedir.” dedi.

Toplantımızın ikinci gününde Mode İmplant Akademi hocalarından Dr. Uğur Meriç ve Dr. Defne Burduroğlu ile bilimsel etkinlik gerçekleştirdik. Oral diagnoz , protetik ve cerrahi planı anlatan alanında uzman hekimlerimiz teorik anlatımların ardından kemik üzerinde, Mode implantlarının cerrahi protokolünü gösterdi. 60 kişi ile gerçekleştirilen toplantının sonunda 10.yılımıza özel organize ettiğimiz tekne turu ile gelen misafirlerimiz İstanbul’un güzelliklerini görme şansını yakaladı. Mode Medikal ekibi, bayilerimiz ve MIA ekibi ile birlikte 4 saat süren tekne turumuzda plaket taktimi yapıldı. MIA başkanı Prof. Dr. Hasan Meriç’in de organizasyonumuza katılması bizleri onure etti.

Eski medeniyetlerden bu yana sayıların anlamı ve neyi temsil ettiği merak edilmiş bir konudur. 10 rakamının her zaman tamlığı ve mükemmelliği temsil ettiği düşünülmüş. Sayıların babası olarak bilinen ünlü filozof ve matematikçi Pisagor da sayıların anlam taşıdığına inanıyor ve 10’u “Sonu olmayan yeni bir dizinin başlangıcı” olarak tanımlıyor…

Birlik ve beraberliğin önemini vurgulayan Akyüz; “Kalbini ve emeğini Mode Medikal’in büyümesine adayan tüm çalışma arkadaşlarıma ve MIA ekibine çok teşekkür ederim. Yaptığımız çalışmalarımızda aldığımız çok olumlu geri dönüşlerin bizleri geleceğe güvenle taşıyacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Birlikte ilerlemek, gelişmek ve büyümek ümidiyle, hep birlikte nice 10 yıllara…