Son Sınıf Öğrencilerine Özel Kurs Programı

Mode İmplant Akademi düzenlediği eğitim programı ile diş hekimliği bölümü son sınıf öğrencilerine eşsiz bir deneyim yaşattı. İstanbul Aydın Üniversitesi ve Ankara Hacattepe Üniversitesi’nden gelen son sınıf öğrencileri, mezun olmalarına son bir ay kala Mode İmplant Akademi ile implant uygulamasını erkenden öğrenme fırsatını yakaladı.

5 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen bilimsel etkinlik MIA yönetim kurulu başkanı Prof. Dr. Hasan Meriç’in açılış konuşması ile başladı. Açılışın hemen ardından Mode Medikal kurucu başkanı Oğuz Akyüz, 53 yıllık makina üretiminin ardından; 2008 yılında dental sektörüne nasıl geçiş yaptıklarını anlatarak gelen katılımcıları bilgilendirdi. Fabrika turu ile devam eden programda, diş hekimliği son sınıf öğrencileri ilk kez implant üretim tesisini görme şansını yakaladı.

Fabrika gezisinden sonra Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Uğur Meriç sunumu ile “CERRAHİ YÖNTEM VE SONUÇLAR” ve Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Ülkem Cural sunumu ile “İMPLANT 101” konulu eğitim programımız devam etti. Teorik anlatımlarından ardından hands-on uygulaması yapılarak katılım sertifikaları takdim edildi.