MIA HAKKINDA

MIA – Mode Implant Academy

Prof. Dr. Hasan Meriç başkanlığında kurulan MIA alanında uzman Türk ve yabancı uluslararası akademisyeni tek bir çatı altında bir araya getirerek dişhekimliği günlüklerinde önemli tarihlere imza attı.

MIA, diş hekimlerinin implant ile ilgili bilgilerini paylaşabilecekleri, fikir alışverişi yapabileceği, teorik bilgilerin pekişeceği ve uygulamalı eğitimler ile pratikte deneyim kazanılacağı akademik ve bilimsel bir platformdur.

Ulusal ve uluslararası arenada düzenlediği eğitim, kurs, kongre ve bilimsel etkinlikler ile implantoloji alanına yenilikler getiren bir akademidir.

2016 yılında kurulmuş olan MIA 2 yılda 27’si uluslararası olmak üzere toplam 77 etkinlik gerçekleştirmiştir. IDEX organizasyonundaki bilimsel programlarıyla 30 ayda 94 etkinik sayısına kısa sürede ulaşarak büyük fark yaratan MIA, konusunda uzman akademisyenler ile implantoloji alanında ulusal ve uluslararası platformlarda her yönü ile bilimsel başvuru kaynağı haline gelmeyi hedeflemektedir.

MIA HER YIL ULUSAL VE ULUSLARARASI ARENADA;

  • İmplant uygulamalarında otojen kemik toplama ve uygulama prosedürleri,
  • Alveolar kemik augmentasyonunda özel teknikler,
  • Klinikte implant planlaması ve hastaya göre restorasyon tercihi,
  • İmplant öncesi radyoloji, planlama ve değerlendirme,
  • İmmediat implant cerrahi protokolleri,
  • Geriatrik hastalarda ve atrofik kretlerede implantoloji,
  • Edante vakaya cerrahi öncesi planlama,
  • Maksiller sinüs anatomisi,
  • Cerrahide bilinçli sedasyon ve acil tedavi,
  • İmplant üstü protetik seçenekler ve sıkça yapılan hatalar gibi pek çok alanda uzman hekimler tarafından eğitim vermektedir.

Biz İyi bir Takımız ve Mükemmele Ulaşmak İçin Yola Çıktık

Dünyadaki ve ülkemizdeki dişhekimliği alanında yaşanan en yeni teknolojik ve gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Öğretirken öğrenmenin yararına inanarak, teknolojiyi tecrübeyle birleştiren eğitimlere imza atmak için yola çıktık. Amacımız ulusal ve uluslararası arenada meslektaşlarımızla dental implantoloji alanındaki tüm deneyimleri paylaşmaktır.

Başarının ekip ruhu ile geleceğine inandığımız yolda çalışmalarımızı multidisipliner bir yapı ile yürütme çabasındayız.

Dişhekimliğine yeni başlayan meslektaşlarımızın ve mesleğinin zirvesinde olan hekimlerimiz için farklı konuları ele alan programlar hazırlıyoruz. Ulusal hem de uluslararası eğitim, kongre ve konferansların yanı sıra kalıcı dostluklar oluşturmak için sosyal aktiviteler de programlarımızın bir parçası olmakta.

Thomas Hobbes 17. yüzyılda “Bilgi güçtür!” diyerek, bilginin ve bilmenin ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştir. Bilgiye ulaşımın ışık hızından daha hızlı olduğu bir çağda olmamıza rağmen eğitimin; tecrübe, bilgi birikimi ve nesilden nesile aktarılan usta-çırak ilişkisi ile yoğurularak oluştuğuna inanıyoruz.

Eğitim organizasyonlarımızın yanında Ortadoğu, Balkanlar gibi farklı bölgelerde gerçekleşen dişhekimliği fuarlarında yer alarak dünyanın çeşitli yerlerinden gelen meslektaşlarımız ile buluşmaktayız. 2016 yılında geleneksel olarak başlattığımız New Era serisine ve diğer eğitim organizasyonlarımıza katılmış olan dişhekimleri ile tekrar bir araya gelmekten mutluyuz.

Bilimsel ve akademik zemine oturtulan organizasyonlarımızda; tecrübeli hekimlerin bir harmoni içerisinde eğitim vermeleri, katılımcılara en üst düzeyde bilgi sunulması, paneller ve çalıştayların yanında, eğitimlerin canlı cerrahilerle desteklenmesi programları bilimsel bir şölene çevirmektedir. Bilimsel ve sosyal açıdan keyifli vakit geçireceğiniz ve kazanımlarla dolu olarak döneceğinizi düşündüğümüz organizasyonlarımızda sizleri de aramızda görmek isteriz.